0 امتیاز
251 بازدید
در آب و آب معدنی توسط (10.5k امتیاز)
سلام

منظور از آب آشامیدنی ( Drinking Water ) چه آبی است و خواص آن چیست ؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (19.8k امتیاز)

سلام

آب آشامیدنی آبی است که پس از استحصال از منبع آب، فرآوری شده و املاح و مواد موجود در آن کنترل می شود. 

املاح و مواد زاید گرفته شده و پس از طی چند مرحله، عاری از هرگونه باکتری و میکروب می گردد. 

از لحاظ بهداشت و سلامت و همچنین برای نوشیدن مستمر و روزانه، مصرف این نوع آب توصیه می گردد.

آب برای تولید آب آشامیدنی، از طریق دسترسی به منابع زیرزمینی آبی که عموماً باید خارج از شهرها و روستاها  باشند از دو طریق (حفر چاه عمیق و چشمه ها) به دست می آید.

  • آب چشمه دسترسی به آب های زیرزمینی بصورت طبیعی از طریق شکاف زمین آب خام به سطح زمین می رسد.
  • آب چاه عمیق دسترسی به آب های زیرزمینی از طریق حفر چاه عمیق توسط ماشین آلات صنعتی انجام می پذیرد.

یکی از اصلی ترین روشهای تصفیه آب در کارخانه های تولید آب بسته بندی، استفاده از دستگاه RO یا همان دستگاه آب شیرین کن می باشد.

RO می تواند 99 % موادمعدنی و 97% مواد آلی و کلوئیدی را حذف نماید و البته لازم به ذکر است قبل از تصفیه آب به وسیله دستگاه RO یک تصفیه کلی به روی آب انجام می گردد و سپس تصفیه اصلی توسط دستگاه RO شروع می شود.

در تصفیه آب به روش اُسمز معکوس آب خام توسط پمپ به درون محفظه ای که دارای غشاء نیمه تراوا می باشد پمپاژ می شود و به این دلیل که تقریبا تنها آب خالص می تواند از غشاء عبور کند آب خالص در یک طرف غشاء و آب غلیظ شده از ناخالصی ها در طرف دیگر جمع آوری می شود.

به می بازار - ماجراجوی در نوشیدنی خوش آمدید, مکانی برای سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران که به نوشیدن علاقه دارن.
*توجه داشته باشید:
نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن می شود و از لحاظ شرعی حرام میباشد و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.

پرسش و پاسخ های مشابه

*توجه داشته باشید نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن و حرام می شود و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.
...