0 امتیاز
556 بازدید
در شراب توسط (10.5k امتیاز)
سلام

شراب قرمز چیست؟ چند نوع دارد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (19.8k امتیاز)

سلام

شراب یک مشروب و نوشیدنی الکلی است که به طور معمول از آب انگور تخمیر شده تهیه می شود. از لحاظ شیمیایی شراب طی فرآیندی آب انگور با مخمر، قند موجود در انگور را مصرف کرده و آنرا به اتانول، دی اکسید کربن و گرما تبدیل می کند.

انواع مختلف انگور و مخمرها انواع متنوعی از شراب های الکلی و بدون الکلی مثل ماء الشعیر های با الکل صفر درصد را تولید می کنند.

دین مبین اسلام بخاطر مست کننده بودن و زوال عقل استفاده کنندگان این نوشیدنی، مصرف آن را حرام اعلام نموده است.

توجه داشته باشید تولید و مصرف انواع شراب و مشروبات الکلی در ایران جرم است است. در این مورد قانونگذار برای ساخت و تولید انواع مشروبات الکلی در خانه، مجازات شلاق، حبس و جزای نقدی در نظر گرفته است.

انواع شراب قرمز یا شراب سرخ

شراب سرخ یا شراب قرمز ( به انگلیسی Red Wine ) رایج‌ترین نوع شراب انگور است. رنگ سرخ این شراب در جریان تخمیر از حل شدن مواد رنگی پوست انگور در الکل می‌آید. اگر پوست انگور را قبل از تخمیر جدا کنند شراب سفید به دست می‌آید. از بهترین نوع انگورها برای شراب قرمز، انگور شانی است. از انار و گیلاس هم می‌توان شراب قرمز تهیه کرد.

شراب انگور قرمز

اطلاعات بیشتر در لینک زیر:

به می بازار - ماجراجوی در نوشیدنی خوش آمدید, مکانی برای سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران که به نوشیدن علاقه دارن.
*توجه داشته باشید:
نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن می شود و از لحاظ شرعی حرام میباشد و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.

پرسش و پاسخ های مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 2.6k بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1.1k بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 3.9k بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 468 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 634 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 925 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3.8k بازدید
*توجه داشته باشید نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن و حرام می شود و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.
...