0 امتیاز
373 بازدید
در نوشابه انرژی زا الکل دار توسط (10.5k امتیاز)
سلام

خطرات و عوارض مخلوط کردن الکل با نوشیدنی کافئین دار یا نوشابه انرژی زا در چیست ؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (19.8k امتیاز)

سلام

توجه داشته باشید نوشیدنی‌های انرژی‌زا معمولاً حاوی کافئین، محرک‌های گیاهی، قندهای ساده و سایر افزودنی‌ها هستند.

هنگامی که الکل با کافئین مخلوط می شود، کافئین می تواند اثرات مضطرب الکل را بپوشاند و باعث می شود مصرف کنندگان احساس هوشیاری بیشتری نسبت به حالت قبلی داشته باشند. در نتیجه، آنها ممکن است الکل بیشتری بنوشند و بیش از آنچه که تصور می کنند آسیب ببینند و خطر آسیب های ناشی از الکل را افزایش دهند.

کافئین هیچ تأثیری بر متابولیسم الکل توسط کبد ندارد و بنابراین غلظت الکل تنفسی یا خون را کاهش نمی دهد (شما را هوشیار نمی کند) یا اختلالات ناشی از مصرف الکل را کاهش نمی دهد.

افرادی که مشروبات الکلی را با نوشابه های انرژی زا مخلوط می کنند، بیشتر از مصرف کنندگانی که الکل را با نوشابه های انرژی زا مخلوط نمی کنند، رابطه جنسی ناخواسته یا محافظت نشده، رانندگی در حالت مستی یا سواری با راننده مستی، یا آسیب های ناشی از الکل را گزارش می کنند.

اطلاعات بیشتر در لینک زیر:

https://www.cdc.gov/alcohol/fact-sheets/caffeine-and-alcohol.htm

به می بازار - ماجراجوی در نوشیدنی خوش آمدید, مکانی برای سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران که به نوشیدن علاقه دارن.
*توجه داشته باشید:
نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن می شود و از لحاظ شرعی حرام میباشد و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.

پرسش و پاسخ های مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 2.9k بازدید
*توجه داشته باشید نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن و حرام می شود و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.
...