0 امتیاز
328 بازدید
در مشروبات الکلی توسط
گذاشتن دوباره کلمه کلیدی توسط
سلام

از کجا بفهمیم مشروبی که می خوریم تقلبی هستش و خطرناک است؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (10.5k امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

سلام

الکل موجود در مشروبات الکلی از نوع اتانول می باشد ولی در مشروبات تقلبی از متانول به جای اتانول استفاده می شود

 روش تشخیص الکل اتانول و الکل صنعتی (متانول) می توانیم به این صورت عمل کنیم: بو کردن مشروب است. اگر مشروب بوی به شدت تیز و ناخوشایند داشت، احتمالا برای دارا متانول است و برای خوردن خطرناک است . با این حال از آن جایی که همه‌ی مشروب های الکلی حاوی متانول این بو را ندارند، می‌توان به روش زیر از تست آتش استفاده کرد.

اگر در اثر سوزاندن مقداری از نوشیدنی، شعله بیشتر به رنگ زرد باشد تا آبی، این نوشیدنی برای مصرف مناسب نیست مشروبی که تهیه شده است را در یک ظرفی می ریزیم و با شعله ی آتش آن را آزمایش می کنیم. اگر با نزدیک کردن شعله ی آتش به مایع موجود، شعله های آبی یا آبی کم رنگ مشاهده نمودیم مشروب مورد نظر دارا اتانول است ولی اگر رنگ دیگری الخصوص رنگ زرد مشاهده شد نوشیدنی دارای الکل متانول می باشد و به هیچ وجه نباید از آن مصرف کرد.

توجه داشته باشید: نوشیدن الکل دارای ضرر های بسیاری برای بدن می باشد.

برای مشاهده ویدیو آزمایش آتش و تشخیص اتانول از متانول در یوتیوب >>اینجا کلیک کنید<< 

به می بازار - ماجراجوی در نوشیدنی خوش آمدید, مکانی برای سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران که به نوشیدن علاقه دارن.
*توجه داشته باشید:
نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن می شود و از لحاظ شرعی حرام میباشد و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.

پرسش و پاسخ های مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 83 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 291 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 352 بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 1.9k بازدید
0 امتیاز
1 پاسخ 3.7k بازدید
*توجه داشته باشید نوشیدن مشروبات الکلی باعث زیان به بدن و حرام می شود و تمام مواردی که در این بخش اطلاع رسانی می شود صرفا جهت اطلاعات عمومی می باشد و این سایت صرفا پلتفرم عمومی برای پرسش و پاسخ در زمینه انواع نوشیدنی می باشد. و هیچ مسئولیتی در زمینه محتوا ارائه شده توسط کاربران متوجه سایت نمی باشد.
...