ردکردن این

نمایش 1–9 از 60 نتیجه

خرید بهترین چای

برای خرید بهترین چای ابتدا باید انواع چای را شناخت تا با توجه به آن بهترین چای را برای نوشیدن و لذت بردن انتخاب کرد.

انواع چای

چای‌ مختلفی وجود دارند که هر کدام از آنها دارای خواص و طعم‌های متفاوتی هستند. برخی از انواع چای عبارتند از:

  • چای سیاه
  • چای سبز
  • چای ماسالا
  • چای زیره
  • چای زنجبیل
  • چای رویبوش
  • چای سفید
  • چای اولونگ
  • چای ماتچا
  • چای گیاهی

هر کدام از این انواع چای دارای خصوصیات و خواص مختلفی هستند که با توجه به روش تهیه چای می توانند طعم های مختلفی را برای شما به ارمغان بیاورند.

خواص انواع چای

چای سیاه چیست؟

چای سیاه یکی از انواع چای است که از برگ‌های کامل شده گیاه کاملیا سیننسیس ( Camellia sinensis ) یا همان درخت چای تهیه می‌شود. برگ‌ این نوع چای به طور کامل اکسیده می‌شوند و به همین دلیل رنگ تیره‌ای دارند و طعم تلخ و قوی دارند.

چای سیاه

انواع چای سیاه

برخی از انواع چای سیاه عبارتند از: چای آسام، چای سیلون، چای درجیلینگ، چای مونکی طلا، چای کیمون، چای لاپسانگ سوچانگ، چای یونان و چای ترک و چای ایرانی

فواید و خواص چای سیاه

چای سیاه دارای خواصی مانند کاهش خطر بروز بیماری‌های مزمن، بهبود سلامت کلی بدن، کاهش خطر بروز برخی از سرطان‌ ما ها مانند سرطان پوست، پستان، ریه و پروستات می باشد.

همچنین، چای سیاه دارای خواص ضد باکتری است و در برخی موارد می‌تواند باکتری‌های مختلف را کشته یا رشد آن‌ها را کند، کند.

مضرات چای سیاه

مضرات چای سیاه شامل اضطراب، مشکل در خواب، تنفس سریع‌تر، سردرد، افزایش تعداد دفعات ادرار، ضربان قلب نامنظم و تهوع و استفراغ می‌شود1. بیشتر مضرات مصرف چای سیاه به دلیل محتوای کافئین آن است.

طرز تهیه چای سیاه

برای تهیه چای سیاه، دو فنجان آب را در قوری روی حرارت متوسط به مدت ۳ دقیقه جوشانده و پس از خاموش کردن حرارت، چای را اضافه کرده و در قوری را به مدت ۳ دقیقه میگذاریم تا چای دم بکشد و سپس با استفاده از یک صاقی، چای را صاف کرده و چای را می نوشیم:)

میزان مصرف روزانه چای

مصرف ۳ تا ۵ فنجان چای سیاه در روز به طور معمول برای بزرگسالان مشکلی ندارد. با این حال، مصرف بیش از حد چای سیاه می‌تواند باعث افزایش فشار خون، اضطراب، سردرد، تشنج و تهوع شود.

بهترین برند چای خارجی

برندهای مختلفی از چای سیاه خارجی وجود دارند که هر کدام با توجه به مواد افزودنی و نوع چای دارای مزه و خواص خاص خود هستند. برخی از برندهای معروف چای سیاه شامل احمد، دو غزال ، شهرزاد ، سیلان هند نام برد.

بهترین برند چای ایرانی

برندهای مختلفی از چای سیاه ایرانی وجود دارند که هر کدام با توجه به مواد افزودنی و نوع چای دارای مزه و خواص خاص خود هستند. برخی از برندهای معروف چای سیاه ایرانی شامل چای فومنات، جهان، دبش نام برد.

روش شناسایی کیفیت چای

برای شناسایی کیفیت چای سیاه، می‌توانید به رنگ، بو، طعم و شکل برگ‌های چای توجه کنید. برگ‌های چای با کیفیت بالا، سبز تیره و درخشان هستند و بوی خوب و طعم تلخ و شیرین دارند. همچنین، برگ‌های چای با کیفیت بالا، به شکل منظم و صاف هستند.

ارزش غذایی چای سیاه

 

Shopping cart